Tematiskā lappuse

Tematiskā lappuse - Jauniešiem

Šoreiz lappusē:

- Jauniešu deju kolektīvs «Zvirbuļi» – jaunajā «Danču krātuves» deju ciklā

- Orientēšanās spēle «Cita Rēzekne» ļāva no jauna iepazīt pilsētu

- Izglītojoši radošs pasākumu cikls Latgales jauniešiem «Ar Eiropys tvierīņi Latgolā»

- Barikāžu 30. gadadienai veltīts fotokonkurss

- Literārais konkurss «Matris Lingua»

Astoņas problēmvietas mājā, kas rada nepatīkamu smaku

Nelāga smaka mājoklī nav nekas patīkams, tāpēc pēc iespējas ātrāk ir jāsaprot smakas avoti, lai tos novērstu. Iedvesmojoties no portāla “Real Simple", aplūkojam astoņus smakas avotus mājoklī.
Tā nav tikai atkritumu tvertne, kas nelāgi smako, bet mājoklī ir vēl citas vietas, kuras arī ir nepatīkamās smakas radītājas. Lūk, kuriem priekšmetiem vai vietām mājoklī jāpievērš īpaša uzmanība, jo tie mēdz smakot.

Kā saglabāt tomātus svaigus līdz pat Ziemassvētkiem

Viens no vērtīgākajiem padomiem, ko derētu atcerēties katram, kurš gatavojas glabāt tomātus vēlākai apēšanai – nelikt tos ledusskapī! Aukstums nudien nav tas, kas tomātiem vajadzīgs, lai nogatavotos. Patiesībā ledusskapī tomātus vispār nav ieteicams uzglabāt, jo tad tie zaudē savu garšu, kā arī izdala gāzi – etilēnu, kas tos padara lietošanai nederīgus.

“Kolnasātā” skatāma izstāde “Taututārpi – nu moza da lela”

Franča Trasuna muzejā “Kolnasāta” skatāma biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” ceļojošā izstāde “Taututārpi – nu moza da lela”. Aplūkot krāšņo un bagāto izstādi savām acīm muzejs aicina līdz 20. septembrim. Savukārt, dzirdēt tautastērpu stāstus, uzdot jautājumus, dalīties pieredzē, aicinām 5. septembrī plkst. 13.00 muzeja Izstāžu nama lielajā zālē, kur būs tikšanās ar biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” pārstāvēm Ivetu Seimanovu un Ingu Circeni.

Lapas