Aktualitātes

Augstu novērtē NMPD darbinieku ieguldījumu, profesionalitāti un varonību

Izsakot pateicību par dienesta misijas “glābt un saglabāt cilvēku dzīvības” īstenošanu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) godināja savus darbiniekus un sadarbības partnerus, pasniedzot īpašus NMPD apbalvojumus. Apbalvoto darbinieku vidū ir arī virkne Latgales pārstāvju, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Bērziņa.

Ceļā uz Ziemassvētkiem

Kaladas (oblātes) ir maize, ar kuru jādalās

Advente, kas mūs sveicinās jau šo svētdien, 3. decembrī, ir četras nedēļas ilgs ceļš uz Ziemassvētkiem, un šajā pirmajā Adventes svētdienā katoļu baznīcās priesteri svētīs kaladas (oblātes). “Vietējā Latgales Avīze” ar Daugavpils Dieva Žēlsirdības katoļu draudzes prāvestu Aigaru Bernānu sarunājās par kaladas (oblātes) garīgo fenomenu.

 

Kastīres bibliotekāre Silvija Kotāne godalgota ar Voldemāra Caunes balvu

24. novembrī Liepājā Preiļu novada Rušonas pagasta Kastīres bibliotēkas vadītāja Silvija Kotāne saņēma Voldemāra Caunes balvu “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”. Otra laureāte ir Dienvidkurzemes novada Virgas pagasta Purmsātu bibliotēkas vadītāja Krista Auzniece. Sveicam un lepojamies!
Šo balvu ir iedibinājusi Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka sadarbībā ar Liepājas pašvaldību 2007. gadā, lai godinātu Latvijas bibliotekārus, kuri prot motivēt bērnus un jauniešus lasīt grāmatas un iesaistīties bibliotēkas norisēs.

Ķirjanas Ļeonovas un Latvijas jubilejas novembris

Preiliete Ķirjana Ļeonova svinēja 90 gadu jubileju vienā dienā ar Latvijas valsti – 18. novembrī. Tā bija dzimšanas diena arī meitai Antoņinai. “Vietējā Latgales Avīze” viesojās pie jubilāres sveikšanas cēlienā, klāt esot meitai un dēlam ar mazmeitām un mazmazbērniem un kaimiņieni Elmu. Todien Ķirjana Ļeonova saņēma arī Preiļu novada pašvaldības Pagodinājuma rakstu un naudas balvu. To pasniedza Preiļu novada pensionāru biedrības priekšsēdētāja Marija Briška.  

Sakstagalā aizritējusi Rēzeknes novada uzņēmēju atskaites tikšanās

24. novembrī Sakstagala pagasta F. Trasuna muzejā “Kolnasāta” pulcējās Rēzeknes novada uzņēmēji un vietējo institūciju pārstāvji, lai dalītos pieredzē un runātu par aktualitātēm šajā un nākamajā gadā uzņēmējdarbībā. Aicinātie lektori stāstīja par piedāvājumiem uzņēmējdarbības atbalstam un dalījās pieredzes stāstos, tādā veidā kopīgi pārrunājot, kur smelties idejas, gūt atbalstu, realizēt ieceres.

Ludzas skolēni dodas izzinošās ekskursijās

16. novembrī Ludzas pilsētas vidusskolas 8.a klase apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru ar mērķi saistīt mācību saturu STEM mācību priekšmetos ar reālo dzīvi un digitālo vidi. Apmeklējot interaktīvās ekspozīcijas, skolēniem bija iespēja eksperimentēt, pētīt, izprast pasaules procesus un gūt motivāciju eksakto mācību priekšmetu apguvei. Skolēni grupās radīja savu kosmisko zondi un pārbaudīja tās lidojuma izturību. Skolēni apmeklēja arī Rotko muzeju, iepazīstot mākslinieka un abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko dzīvesgājumu un oriģināldarbus.

Kārsavas pareizticīgo baznīcā veikta griestu un grīdas konstrukciju atjaunošana un siltināšana

Kārsavas pareizticīgo baznīcā pabeigti remontdarbi, kas tika īstenoti projekta "Kārsavas sirdsskaidrās Polockas Eufrosinijas pareizticīgo baznīcas telpu atjaunošana" ietvaros, un 10. novembrī objekts nodots ekspluatācijā. Darbu laikā tika veikta griestu un grīdas konstrukciju atjaunošana un siltināšana.
Projekta kopējās izmaksas sastāda 59 989,33 eiro, publiskais finansējums (LEADER) – 43 696,42 eiro, Ludzas pašvaldības finansējums – 4000 eiro, kā arī draudzes līdzfinansējums.

Daugavpilī vērtē jaunus braukšanas biļešu tarifus

No nākamā gada 1. janvāra braukšanas maksa sabiedriskajā transportā Daugavpilī, iespējams, kāps, liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija.
Uzņēmums "Daugavpils satiksme" aprēķinājis, ka pašlaik viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksa ir 1,26 eiro, bet tā kā no nākamā gada minimālā alga valstī tiek palielināta līdz 700 eiro ("Daugavpils satiksmē" strādā 528 darbinieki), palielināsies arī brauciena pašizmaksa, kas sasniegs 1,56 eiro.

Bierneibys atmiņu konkursa dorbi

Mežā braucieja. – Pošā meža vydā beja lela i dīzgon dziļa bedre. Kōjom tū varēja apīt pa šauru  stidzeņu, a ar zyrgu voi kaidu cytu braucamū mete lelōku leikumu. Tok tys na deļ mans. Es ar vacōkō brōļa "Minskeņu" kratiejūs pa kūku saknem, šaļtim atsaspardama pret kaidu apsis voi bārza stumbru. Pōrbīdieju sābru puiku. Biļdē – es, bet ar itū traktoreiti gon naasu braukuse. (Līvija Smirnova - biļdē)

 

Lapas