Aktualitātes

Radot priekšnosacījumus investīciju veicināšanai, ražošanas modernizācijai un jaunu darba vietu radīšanai, Latgales reģionā jau 6. gadu darbojas Latgales speciālā ekonomiskā zona (LSEZ). LSEZ teritorijā strādājošie uzņēmēji kopš 2017. gada ir noslēguši 48 investīciju līgumus par vairāk nekā 35,4 miljonu eiro ieguldījumu veikšanu. Šī nauda tiek virzīta uzņēmumu, tātad arī Latgales, attīstībai. LASĪT TĀLĀK

Ar parakstiem mudina uzklāt cieto segumu valsts ceļam (

Intas Ivdres ierosinājumu atbalstīja gandrīz 140 Saunas pagasta iedzīvotāji
Ko mēs parasti darām vasaras atvaļinājumā – rosāmies dārzā vai sauļojamies... Inta Ivdre darīja tāpat un vienlaikus ar auto apceļoja savu pagastu, lai vāktu parakstus par cietā seguma uzklāšanu ceļam Smelteri–Priekuļi (10 km), kas savieno Smelterus ar Saunas pagasta centru. Pirmdien, 28. novembrī, viņa vēstuli, ko parakstīja gandrīz 140 Preiļu novada iedzīvotāji, iesniedza valsts uzņēmuma “Latvijas valsts ceļi” un Preiļu novada domes amatpersonām.

Rēzeknes jaunie mākslinieki apgūst ukraiņu tradicionālo glezniecības rakstu

Skolotāja no Ukrainas māca Petrikivkas rakstu
Novembrī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) “Mākslas” izglītības programmas 1. kursa audzēkņiem un Bērnu mākslas skolas 7. klases skolēniem bija iespēja piedalīties meistarklasēs, kur kopā ar skolotāju Liliju Maliarovu apguva ukraiņu tradicionālo glezniecības stilu – Petrikivkas rakstu (Петриківський розпис). Meistarklasēs radītos darbus – apgleznotus kreklus un taburetes – līdz decembra vidum var apskatīt izstādē RMDV 1. stāvā. 

Lapas