Raksta lasītājs

​​​​​​​ “No sirds uz sirdi” = «Biд серця до серця»

Šo sarežģīto laiku katrs izjūt un pārdzīvo pa savam. Nav iespējams bez asarām skatīties uz to, kas notiek mums apkārt: cilvēki glābiņa meklējumos ir spiesti pamest savu valsti, savas mājas, savus mīļos – tēvus, vīrus, dēlus, brāļus… Mums baisi pat iedomāties, bet viņi to piedzīvo… Latvija sniegusi patvērumu daudziem tūkstošiem ukraiņu, daudz bēgļu savā paspārnē uzņēmis arī Rēzeknes novads.

Medmāsu atmiņu stāsti

Preiļu novada Pensionāru biedrības medicīnas aprūpes centrs darbojas jau 15 gadus. Tas dibināts 2006. gada aprīlī. Centra mērķis ir sniegt maznodrošinātajiem un trūcīgajiem pensionāriem bezmaksas medicīniskos pakalpojumus – asinsspiediena mērīšanu, cukura un holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs. Ir iegādāts trenažieris–velosipēds, vingrošanas sols, bumbas.

Palīdzība un komunikācija ir kā dzīvesveids

Grūti šo laiku pārvarēt visiem, arī senioriem. Daudzi atzīstas, cik jūtas vientuļi. Nav ar ko ne parunāt, ne apmainīties domām. Tāpēc jau no pagājušā gada janvāra Preiļu novada Pensionāru biedrība strādā citādā režīmā. To var apmeklēt individuāli katru dienu, izņemot sestdienas un svētdienas. Jāatzīmē, ka cilvēki jau nāk, kad viņiem ir nepatikšanas

Lapas