Latvija uzvar Somiju un iegūst 3. vietu Baltijas jūras valstu kausā

2023. gada 28.–30. decembrī Ludzas sporta hallē norisinājās pārbaudes spēļu turnīrs valstsvienībām handbolā “Baltijas jūras valstu kauss 2023”. Noslēdzošajā spēļu dienā Latvijas nacionālā vīriešu izlase pārliecinoši pārspēja Somiju (30:24), turnīru noslēdzot 3. vietā, bet izšķirošajā spēlē par 1. un 2. vietu Lietuva pašā spēles nobeigumā pret Igauniju panāca neizšķirtu (29:29), tādējādi izcīnot 1. vietu turnīrā.
Noslēdzošās turnīra dienas pirmajā spēlē Latvija visu spēli noturējās priekšā somiem, pirmo puslaiku uzvarot ar 19:10, bet spēli pabeidzot ar rezultātu 30:24. Savukārt Lietuvas un Igaunijas savstarpējā spēlē abas komandas rādīja līdzvērtīgu cīņu, saglabājot intrigu līdz pat spēles beigām. Spēles ievadā komandas spēlēja punkts punktā. Pēdējo reizi pirmajā puslaikā lietuvieši rezultātu izlīdzināja 23. minūtē (10:10), bet atlikušajā laikā igauņi veica 5:1 vārtu izrāvienu un puslaiku noslēdza četru vārtu pārākumā (15:11).
Otrajā spēles daļā lietuvieši deficītu likvidēja un atgriezās pie līdzvērtīgas spēles. 57. minūtē igauņi vēl paguva atrasties priekšā ar +3 (29:26), taču, izmantojot pēdējās trīs minūtēs iegūtās vairākuma priekšrocības, lietuvieši panāca neizšķirtu (29:29).
Noslēgumā tika apbalvoti arī Baltijas valstu jūras kausa turnīra vērtīgākie spēlētāji no katras komandas – Latvijai Jevgeņijs Rogonovs (#24), Lietuvai Karolis Antanavičius (#6), Igaunijai Dener Jaanimaa (#7), bet Somijai – Miska Henriksson (#4).
Turnīrs norisinājās ar Ludzas novada pašvaldības, Ludzas novada sporta skolas, sporta kluba “SK Latgols”, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, “Mežvidi”, “Čaklā bite”, “Pophouse” un “Sporta Punkts” atbalstu, vēsta informācija Latvijas Handbola federācijas mājaslapā www.handball.lv.