Guntai Vaičulei panākumi Valsts prezidenta balvā vieglatlētikā

4.–5. augustā Valmieras Jāņa Daliņa stadionā norisinājās tradicionālās sacensības vieglatlētikā “Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā/ Baltijas komandu čempionāts”. Tajās katrā disciplīnā startēja pa diviem sportistiem no katras Baltijas valsts.
Kopš 1995. gada “Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā” notika jau 29. reizi. Savukārt kopš 2012. gada šīm sacensībām ir arī Baltijas mēroga nozīme – šogad Valmierā jau 60. reizi (kopš 1940. g.) sacentās visu triju Baltijas valstu vieglatlētu komandas.
Sacensību pirmajā dienā 100 m sprintā Rēzeknes sportiste Gunta Vaičule, veicot to 11,76 sek., izcīnīja 3. vietu, piekāpjoties Igaunijas sprinterēm. Otrajā dienā Gunta triumfēja 200 m skrējienā ar rezultātu 23,46 sek., dodot komandai maksimālos sešus punktus.
Komandu vērtējumā 1. vietu šogad ar 279 punktiem izcīnīja Igaunijas komanda, tikai par 11 punktiem atpaliekot, 2. vietu izcīnīja Latvijas komanda (268 punkti), atstājot aiz sevis Lietuvas komandu (245 punkti).
Šogad mazie kausi (par augstvērtīgākajiem rezultātiem) palika Latvijā, un tos izcīnīja Arnis Rumbenieks 10 000 m soļojumā (140:30,45) – 1106 p. un Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā (14,02 m) – 1119 p, vēsta informācija Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Sporta pārvaldes Facebook lapā.