Ludzas Novadpētniecības muzejs organizēja plenēru

Plenēra darbus var apskatīt izstādē Ludzas Novadpētniecības muzejā

No 22. līdz 26. augustam Ludzas Novadpētniecības muzejs rīkoja starptautisko mākslas plenēru “Nūvods, kur acaverās sirsneibys vuorti”. Lai popularizētu Ludzas novadu, tā vēsturiskās un mākslinieciskās vērtības, lai vienotu kultūras darbiniekus, muzeja speciālisti organizē mākslas plenēru ar mērķi iemūžināt Austrumlatgali, lai caur 21. gadsimta sākuma māksliniecisko prizmu ļautu gan pilsētniekiem, gan novada viesiem ieraudzīt novada savdabīgo kultūrvidi un pievilcīgāko ainavu pērles.

Plenērs ir viena no tām mākslas darba radīšanas formām, kas paredz vistiešāko mākslinieka un modeļa – paša novada – emocionālu saplūšanu un mijiedarbību.

Tāpat tā ir lieliska iespēja sastapties nozares profesionāļiem. Iepriekšējo plenēru muzeja darbinieki organizēja pirms pieciem gadiem – 2017. gadā. Šis ir pirmais plenērs pēc teritoriālās reformas īstenošanas.

Šogad rīkotajā plenērā piedalījās šādi mākslinieki: asoc. prof. Vjačeslavs Fomins, Nugzars Paksadze, Jeļena Kaftailova, Marija Kaftailova, Andrejs Denisenko, Olesja Davidovska, Pāvels Ostapcevs, Ligita Caune, Iveta Ladusāne, Amanda Misāne un Andris Misāns.

Plenēra darbus var apskatīt izstādē, kas atklāta 26. augustā Ludzas Novadpētniecības muzejā.

Plenēra atklāšanā 22. augustā. No kreisās O. Davidovska (Lietuva), Ludzas novada priekšsēdētājs E. Mekšs, L. Caune (Latvija), P. Ostapcevs (Latvija), N. Paksadze (Gruzija), I. Ladusāne (Latvija), J. Kaftailova (Latvija)

Valērija Dzevaltovska foto