Tematiskā lappuse

Receptes

Šoreiz lappusē - idejas makaronu ēdieniem, pildītām paprikām, ātrajiem kefīra mīklas pīrādziņiem un strūdelei ar ābolu pildījumu

Projekts: Vineta Vilcāne – par puormaiņom dzeivē i latgaliskū kulturvidi

5. martā nūtiks Latgalīšu kulturys goda bolvys «Boņuks 2021» bolvu padūšonys ceremoneja, kab nūskaidruotu i gūdynuotu goda aktivuokūs, leluokūs i ītekmeiguokūs latgalīšu kulturys dareituojus, projektus, dorbus i sasnāgumus, veicynojūt, atteistūt i saglobojūt latgaliskū kulturvidi. Par speiti Covid-19 radeitajim īrūbežuojumim ari 2021. gods latgaliskajā kulturvidē ir bejs pīpiļdeits ar daudzim vierteigim i spylgtim nūtykumim.

Projekts: Zemledus makšķerēšana - vaļasprieks un dzīvesveids

«Iedod cilvēkam zivi, un viņš būs paēdis vienu dienu. Iemāci cilvēkam zvejot, un viņš būs paēdis visu mūžu» vēsta visiem zināms aforisms. Joku lapās gan atrodama cita, sterotipiska tā interpretācija «un viņš augām dienām sēdēs laivā un… dzers alu».
Latvija noteikti ir interesanta ne tikai ar saviem daudzajiem un zivīm bagātajiem ezeriem un upēm, bet, pateicoties tās klimatam, arī ar to, ka te makšķerēšana ziemā, esot labvēlīgiem – pietiekami ilgi pietiekami aukstiem – laikapstākļiem, ir pavisam citāda nekā makšķerēšana vasarā.

Byusim Vītejī

Itūreiz loppusē:

- Jaunys latgalīšu grōmotys: Jura Cybuļa «Latgaliešu ābeču» 2. izdavums i Valentina Lukaševiča eseju krōjums «Casnāgu maizeitis»

- Latgolys avīzēs pyrms 100 godu

Lapas