Jebkura automašīna 15 minūšu laikā – tā ir realitāte

Cik ātros tempos pasaule ir piepildījusies ar automašīnām?

 

Pateicoties dažām auto īpašumtiesību noformēšanas īpatnībām (https://nordlizings.lv/auto-lizinga-pieteikums/), ir samērā grūti aprēķināt, cik transportlīdzekļu šobrīd ir pasaulē, pēdējie aprēķini par 2015.gadu devuši šādus rezultātus:

  • Pētījuma veikšanas brīdī tika ekspluatētas 947 miljoni vieglās automašīnas un 335 miljoni kravas auto.

Gadu iepriekš cits pētniecības uzņēmums aprēķināja, ka kopumā pasaulē bija aptuveni 1,2 miljardi auto un 95% no šī skaita bija vieglās automašīnas.

Aprēķinos un prognozēs iesaistījās vēl viena, trešā kompānija ar nosaukumu “Navigant Research”, kas apgalvoja, ka tuvākajā nākotnē vieglā autotransporta tirdzniecības apjomi gadā sasniegs 127 miljoni vienību atzīmi.

Ar šādiem auto pieauguma tempiem jau 2035.gadā mums būs aptuveni 2 miljardi automašīnu. Kaut arī pirmais auto miljards parādījās vēl tālajā 2010.gadā, kad automašīnu skaits visā pasaulē bija 1,1015 miljardi. Salīdzinājumam skaitļi no pasaules statistikas par kopējo automašīnu skaitu iepriekšējos gados:

  1. 2009.gads – 980 miljoni auto;
  2. 1986.gads – 500 miljoni auto;
  3. 1970.gads – 250 miljoni auto.

No šī pagājušā gadsimta vērojumiem var izdarīt secinājumu, ka, sākot ar 1950.gadu, auto skaits dubultojies ik katrus 10 gadus. Pēc ekspertu domām, šādu strauju pieaugumu izraisīja auto tirgus pieaugums valstīs, kas pakāpeniski attīstās. Piemēram, apskatīsim Ķīnas statistiku 2016.gadā – tika pārdoti aptuveni 28 miljoni auto, kas sastādīja 1/3 no kopē auto apgrozījuma pasaulē.

 

Cik vienkārši ir kļūt par automašīnas īpašnieku mūsdienu sabiedrībā?

Mazliet agrāk, pirms 10 gadiem, lai iegādātos automašīnu, nauda bija jākrāj gadiem ilgi vai arī jāmaksā nesamērīgi dārgs auto kredīts. Šobrīd auto tirgū parādījušies samērā daudzi piedāvājumi, kas automašīnas iegādi padara pieejamu, vienkāršu un nedārgu. Tagad, lai jūs varētu pilnībā izmantot automašīnu, nav obligāti to iegādāties pilnā apmērā. Finanšu struktūras un auto dīleri jums piedāvā milzum daudz iespēju, kur jūs netiksiet apgrūtināts ar transportlīdzekļa cenas atmaksu, bet varēsiet izmantot automašīnu bez ierobežojumiem. Šādu auto iegādes shēmu dēvē par “auto līzingu” – iespēju lietot automašīnu ar pilnu izpirkumu vai ar nomnieka tiesībām. Patiecoties tam, ka auto līzings var būt dažāds, finanšu tirgū ir parādījušās vairākas auto līzinga kategorijas, bet līdz ar tām arī dažādas priekšrocības.

  1. Finanšu auto līzings – iesākumā izskatās kā parasta noma, bet līzinga līguma darbības termiņa beigas lietotājam ir jāsamaksā auto galējā cena, lai iegūtu pilnas īpašumtiesības. Rezultātā jūs, maksājot nelielu amortizācijas maksu, izmantojat automašīnu vairākus gadus, bet līzinga termiņa beigās nopērkat to tikpat kā par kapeikām.

 

  1. Operatīvais auto līzings – standarta automašīnas noma, kurai beidzoties, transportlīdzeklis tiks atgriezts līzinga kompānijai. Ja gribēsiet pilnībā izpirkt šo automašīnu, tad varēsiet ātri noformēt darījumu un pārvērst operatīvo līzingu finanšu līzingā. Ja automašīnai atradīsies citi pretendenti, jums būs prioritāras tiesības uz pirkumu.

 

  1. Pilna servisa auto līzings – tā ir automašīnas noma uz atrunāto līzinga termiņu, kura laikā jūs ne tikai izmantojat auto, bet arī saņemat pilnu visu nepieciešamo pakalpojumu klāstu: apdrošināšanu, nodokļu apmaksu, remontu, auto riepu iegādi un nomaiņu u.t.t.

 

Salīdzinot auto līzingu ar jebkuru auto kredītu, auto līzings ir daudz pieejamāks un lētāks darījums, nākamajam nomniekam netiek izvirzītas stingras prasības, kādas var novērot, noformējot kredītus.

 

Nosacījumi

Nord Auto Līzings

Kredītu Salīdzināšanas Platforma

Latvijas Kredītu Centrs

Līzinga summa, eiro

No 500 līdz 50 000

Līdz 30 000

Līdz 40 000

Līzinga termiņš

No 3 mēnešiem līdz 7 gadiem

No 3 mēnešiem līdz 7 gadiem

Līdz 6 gadiem

Procentu likme, % gadā

 

 No 2 līdz 23

No 5

No 6

Citi nosacījumi

Bezmaksas online pieteikuma izskatīšana 15-60 minūšu laikā

 

KASKO un ķīla nav nepieciešama

Pieteikuma izskatīšana stundas laikā

 

No 3 augstākminētajiem līzinga noformēšanas piedāvājumiem īpaši spilgti izceļas Nord Auto Līzings https://nordlizings.lv/ . Šī kompānija ir viena no nedaudzām, kas nodarbojas ar līzinga noformēšanu. Noformējot auto līzingu automašīnai, izmantojot kompānijas auto parka piedāvājumu, jūs ieekonomējat naudu un laiku. Visas auto tehniskās īpatnības var uzzināt Nord Auto Līzings lapā, kur tiek piedāvāts pārbaudīt automašīnu pēc VIN koda.