Dzīve ir kā zebra jeb neparedzamais blekdžeks

user warning: Got error 28 from storage engine query: SELECT t.*,v.weight AS v_weight_unused FROM term_node r INNER JOIN term_data t ON r.tid = t.tid INNER JOIN vocabulary v ON t.vid = v.vid WHERE r.vid = 55938 ORDER BY v.weight, t.weight, t.name in /var/www/vieteja/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 640.

Vēl pavasarīgais, bet jau vasarīgi karstais saules stars uzstājīgi spraucas cauri aizvērtajiem aizkariem. Es guļu un domāju, cik ātri un pēkšņi dzīve nomaina baltās un melnās krāsas strīpas un otrādi. Šorīt man noteikti ir baltā strīpa… No virtuves atskan haotiskie naža klaudzieni pret virtuves dēlīti, kas nekādi nevarēja neiepriecināt: mana 6-gadīgā meita Eva nolēmusi mani iepriecināt ar savu kulināro etīdi savu ierasto dārzeņu salātu veidā.

 

Pagājuši jau tieši divi gadi, kad tādā pašā saulainā rītā es uz galda atradu Evas mammas atstāto zīmīti. Šai brīdī notika pretēja dzīves krāsu nomaiņa – baltā svītra nomainījās pret melno un uz ilgāku laiku. Tagad mums ar meitu atliek vien cerēt, ka citā valstī mammas dzīve beidzot nokārtosies… Lai kā es arī novērtētu šo soli, es tomēr esmu pateicīgs viņai par Evu.

 

Mūsu dzīvi šos pēdējos divus gados nevarētu nosaukt par “saldu”, man nācās aiziet no otrā darba, jo vakaros nevarēju atstāt Evu vienu, kā rezultātā mūsu finansiālais stāvoklis saļodzījās (https://ksplatforma.lv/krediti/paterina-kredits/). “Mantojumā” no bijušās sievas saņēmu ne tikai skaisto ziediņu ar nosaukumu “Meita”, bet arī neatmaksāto hipotekāro kredītu dzīvoklim, kurā dzīvojām.

 

Šīs medaļas otra puse

 

Neskatoties uz to, ka izsamist nav manā garā, emociju vētru sevī izjutu nepārtraukti. Steiga no darba uz bērnudārzu, vakariņu un pie viena arī brokastu gatavošana, visu nepieciešamo bērnu mantu iegāde un skanīgi bērna smiekli, kas nenoklusa pat vakarā, bet otrā svaru kausā – kredīts ar tā ikmēneša maksājumiem, kas mani katru nakti burtiski saēda no iekšienes. Uz to programmu fona, kas šobrīd sākušas parādīties, es sapratu, ka bez visa pārējā velku sev līdzi arī milzīgu nepamatotu izdevumu kaudzi. Un man ļoti gribētos no tiem atbrīvoties, ja vien ne viens “bet” …

 

Reiz vakarā, atnākot no darba, piezvanīju savam kredītspeciālistam, lai noskaidrotu, kāda iemesla pēc man tika uzrēķināta soda nauda. Ieskatoties kredītlīguma ikmēneša maksājumu grafikā, es domās parēķināju atlikušo summu atmaksai un izdomāju pirmstermiņa kredīta atmaksas mehānismu. Karstumā nometot kredītlīgumu uz žurnālu galdiņa, izgāju uz balkona paelpot svaigu gaisu, pie viena izsmēķējot dažas cigaretes.

 

Vēlāk atceros tikai papīra šņirkstēšanu, kuru ar aizrautīgu kāri graizīja Evas gaišzilās šķēres. No šī brīža man atkrita jebkāda cerība uz pārkreditāciju, jo citas bankas pieprasīja kredītlīgumu, kas sen jau bija apglabāts zem pilsētas atkritumu blāķiem atkritumu izgāztuvē. Kreditors atteicās izsniegt dokumenta dublikātu, atsaucoties uz to, ka man ir online atmaksas grafiks, bet ar tik “apskaužamiem” kredīta nosacījumiem labāku man neatrast!

 

Dzīve bez jūtām izrādījās neiespējama

 

Dzīve darbā, ar kredītu un meitu nevarēja beigties 32 gados, kaut arī pēc tāda “uzmetiena” bija grūti uztvert sievieti kā ģimenes pavarda sargātāju, bet tikai līdz brīdim, kamēr ieraudzīju, ka mana meita bērnu laukumiņā sarunājas ar sievieti no kaimiņu mājas. Bērna komforts man bija pirmajā vietā: iesākumā vienkāršas sarunas pagalmā, pēc tam īsas pastaigas uz tuvējo parku un te jau sestdienas atpūta atrakciju parkā. Vienīgais, ko man tai brīdī gribējās – lai Eva smaidītu pēc iespējas ilgāk. Ar laiku sāku ievērot, ka Anna ir pieķērusies ne tikai Evai, bet arī to, ka viņa ir samērā pievilcīga jauna sieviete. 

 

Bija patīkami, ka mēs kādam nebijām vienaldzīgi. Nereti, kad aizkavējos darbā, Anna varēja izņemt Evu no dārziņa un pastaigāties ar viņu. Bet brīvdienās mūs sagaidīja ģimenes “drauga” gatavotas siera kūkas. 

 

Blekdžeks

 

Kādu vakaru, izkāpjot no vannas, ieraudzīju uz galda cepumu kārbu un failu ar kādu dokumentu. Jautājot Evai “Kas tas ir?”, meita man atbildēja, ka bija atnākusi Anna un lūdza tev to nodot. Es sāku lasīt: dokumentā bija mani personas dati, bet izdrukāto lappušu jēga bija tāda, ka man piedāvāja pārkreditēt neizmaksāto kredītu tikai ar 7,5% gadā. Tai brīdī nespēju saprast, kas tieši mani uztrauca: sengaidītā iespēja atbrīvoties no samilzušā kredīta vai nesapratne par to, kā kāds bez manas atļaujas, iegūstot manus personas datus, gribēja atrisināt pieauguša vīrieša problēmas.

 

Kad sapulcināju kopā meitu un Annu, man šķita, ka esmu nokļuvis Agatas Kristi izrādes aizkulisēs. Mans pašpārliecinātais 6-gadīgais viedtālruņa lietotājs “nolēja” visu par kredītu esošo informāciju tieši Annas mesendžerī, bet viņa neapjuka. Pateicoties personīgai pieredzei ar pārkreditāciju, viņa esošo informāciju nosūtīja uz Kredītu Salīdzināšanas Platformu - https://ksplatforma.lv/ . Turpmākā tikšanās starp agrāko kreditoru un esošo bija paša kreditēšanas servisa darīšana. Man atlika tikai parakstīt jauno kredītlīgumu un uz visiem laikiem atvadīties no neizturamajiem ikmēneša maksājumiem.

 

Iesākumā nezināju, ko teikt Annai un kā viņai pateikties, bet, visdrīzākais, viņai arī nebija vajadzīga mana pateicība. Šobrīd Evas brālītim ir jau 6 mēneši, mēs visi četratā draudzīgi dzīvojam manā dzīvoklī, izīrējot Annas divistabu dzīvokli, tādā veidā nomaksājot manu parādu. Jā, nebūtu laimes, ja nelaime nepalīdzētu…

 

 - Apmaksāta publikācija