Māksla, kas vieno Vronsku ģimeni un iedvesmo Līksnu

Līksnas pagasta kultūras namā atklāta Edgara, Oksanas un Gļeba Vronsku darbu kopizstāde “Intervāls”. Tā darbosies līdz 23. jūlijam.
Izstādē aplūkojami Edgara un Gļeba mākslinieciskās metālapstrādes izstrādājumi un instalācijas, kā arī Oksanas un Gļeba akvareļi un grafika. Tā ir pirmā kopīgā ģimenes izstāde Augšdaugavas novada teritorijā.
Edgars Vronskis – pazīstams metālmākslinieks un kalējs, viņa mūza sieva Oksana arī ir māksliniece, Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” pedagoģe. Mākslinieka ceļu izvēlējies arī Vronsku dēls Gļebs, kurš, absolvējot Saules skolu, tagad turpina mācības Viļņas mākslas akadēmijā Grafikas fakultātē.
Jau dažus gadus Vronski dzīvo Līksnas pagastā, un ideja par kopīgo izstādi tieši šeit lolota bija jau sen. Ģimene iegādājas bijušo Tiltu skolas ēku, 1918. gada būvi, un sen pamestās telpas pakāpeniski pārveidoja līdz nepazīšanai, iekārtojot modernu kaltuvi un dzīvojamās telpas. Šo vietu, Līksnas pagasta ainavas un Daugavu ģimene sauc par savu spēka un radošuma avotu.
Mākslinieku darbi apliecina, ka var organiski mijiedarboties dažādi materiāli: metāls, papīrs, akvarelis, stikls un papīrs. Gļebs pastāstīja, ka viņi apzināti nelika darbu nosaukumus, lai neierobežotu apmeklētāju fantāziju, lai katrā mākslas darbā katrs var ieraudzīt kaut ko savu.
Līksnas koprades namā Mājas kafejnīcu dienas laikā apmeklētājiem būs unikāla iespēja darboties Edgara Vronska meistardarbnīcā un Oksanas Vronskas grafikas meistarklasē "Izveido savu ēdiena atmiņu stāstu". Darbnīcas notiks 11. jūlijā no plkst.11 līdz 15.00. Dalība meistarklasēs par ziedojumiem māksliniekiem.