Esam laimīgi Indrā

Interesanta, aizraujoša un piepildīta bija aizvadītā sestdiena (20. maijs), kad indrieši tikās projekta “Laimīgi Indrā” aktivitātē “Esmu laimīgs Indrā”.
Vai jūs zināt, ka Indrā kādreiz bija piena rūpnīca, pirts, degvielas uzpildes stacija, pat dzemdību nams? Piecas aktīvas komandas izstaigāja ciemu orientēšanās spēlē “Pazīstu Indru” un Zaptes dārzā iestādīja augļu koku. To visu interesantu padarīja tas, ka Indras pagātnes noslēpumi bija paslēpušies kvadrātkodos un vajadzēja digitāli uzskaitīt noietos soļos un aprēķināt iztērētās kalorijas.
Kā atzina spēļu dalībnieki, tad mūsdienu Indra ir labi zināma, bet ciema vēsturē labāk orientējās pieaugušo komandas dalībnieki. Savukārt Indras pamatskolas komandas bija pārākas digitālo tehnoloģiju jomā. Šī orientēšanās spēle saliedēja komandu dalībniekus, mācīja sadarboties, uzmanīgi lasīt spēles uzdevumus, lika būt atjautīgiem un deva iespēju labāk iepazīt savu ciemu.
Sestdienas vakara izskaņā klasiskās mūzikas koncertā, kas izskanēja Laimes muzejā, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas stīgu nodaļas audzēkņi un pedagogi iepriecināja ar emocionālu muzikālo pārdzīvojumu un iespēju dzirdēt klasiskās mūzikas pērles dzīvā izpildījumā. Pēc koncerta, daloties iespaidos, klausītāji atzina, ka pirmo reizi dzīvē apmeklējuši klasiskās mūzikas koncertu, ka Laimes muzejā mūzika skan īpaši, ka jaunie mūziķi spēlē no sirds, ka līdzīgi koncerti varētu notikt biežāk.
Iniciatīvu “Laimīgi Indrā” atbalsta Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā projekta “Darbīgās kopienas” ietvaros.


Projekta koordinatore Olga Jokste
Olgas Jokstes foto