Notiks bioloģiskās lauksaimniecības konference “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”

8. decembrī no plkst. 10.00 tiešsaistē laukutikls.lv, kā arī Lauku konsultāciju un izglītības centra kontā facebook.com/LLKCOzolnieki notiks biololoģiskās lauksaimniecības konference “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”, kurā stāstīs par Latvijas un Eiropas virzītājspēkiem bioloģiskās lauksaimniecības jomā.

Konferencē varēs iepazīties ar vienu no šī gada Eiropas bioloģiskās balvas saņēmējiem – Dāvidu Pejicu, kurš vada vecāko bioloģisko saimniecību “Zrno eko imanje” Horvātijā, veiksmīgi izmantojot bezaršanas tehnoloģiju dārzkopībā un savu produkciju realizējot pašam piederošajā 100 % bioloģiskajā kafejnīcā. Pašlaik Latvijā tiek veidots bioloģiskais reģions Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tāpēc konferencē uzstāsies uzņēmuma “INTERBIO Nouvelle-Aquitaine” pārstāve Estelle Plantelai, lai pastāstītu, kā Francijā tiek attīstīti bioloģiskie apgabali. Ieskatu par bioloģiskajām pārtikas patēriņa nākotnes tendencēm sniegs “MILZU!” uzņēmuma radītājs Enno Ence, savukārt Latvijas Dabas fonda zālāju produktu kuratore Laura Līdaka stāstīs par Ziemeļvalstu pieredzi dabisko zālāju integrēšanā ražošanā un pļavas produkta zīmolu.

Ar ieskatu, kā veicināt ienesīgu bioloģisko saimniekošanu, pieredzē graudkopības jomā dalīsies SIA “Grīnis” saimnieks Eds Noordams un augļkopībā – ZS “Pienjāņi” pārstāvis Mārtiņš Knipšis, savukārt par mūsdienu tehnoloģijām un attālinātu saimniecības vadīšanu uzstāsies SIA “IRGK Serviss” saimnieks Renārs Raguckis. Lauku konsultāciju un izglītības centra Vides nodaļas augkopības konsultante Ilze Andersone atklās, cik ienesīga ir graudkopība bioloģiskajā saimniekošanā, salīdzinot ar konvencionālo saimniekošanu. Par koprades lomu zināšanu radīšanā un saimniecību attīstībā uzstāsies Vides nodaļas vadītāja Zane Rubika un KS “Jurgensburg Agro” valdes priekšsēdētājs Ringolds Grāpis. Savukārt eksperts Andris Lismanis analizēs šībrīža bioloģiskās lauksaimniecības situāciju.

Konferences izskaņā notiks diskusija starp Zemkopības ministrijas, Lauku konsultāciju un izglītības centra un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas pārstāvjiem par to, vai nākamajā Kopējās lauksaimniecības politikas plānošanas periodā ir paredzēti pietiekami pasākumi un atbalsts bioloģiskās lauksaimniecības nozaru attīstībai. Reģistrēties konferencei un sīkāk iepazīties ar programu var mājaslapā llkc.lv.