Raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” 7. raidījums

Pāreja uz latviešu valodu un Latvijas vēstures kursa apguve mazākumtautību skolās

Pamatizglītībā no 2019. gada 1. septembra pakāpeniski realizēta pāreja uz izglītības apguvi latviešu valodā mazākumtautību skolās. Tiek piedāvāti trīs valsts valodas lietojuma modeļi mazākumtautību izglītības programmu apguvē.

Pāreja uz izglītības apguvi valsts valodā mazākumtautību skolās Latgalē, kāda ir reālā situācija, cik gatavas ir mazākumtautības skolas šim solim? Latvijas vēstures kursa apguve un tā specifika mazākumtautību skolās Latgalē? Vai mēs cienām un godājam valsts valodu? Vai pēc tik daudziem Latvijas neatkarības gadiem vispār būtu jādiskutē par nepārprotamu valsts valodas lietojuma jautājumu? – robežjautājumi tēmas izzināšanai.

Aktuālā jautājuma iztirzājumā tiks aplūkots, kāda ir reālā situācija mazākumtautību skolās Latgalē, vai ir problēmas un kādas pārejā uz valsts valodu, Latvijas vēstures kursā apgūstamie pamatjautājumi. Viedokli paudīs Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, Rēzeknes mazākumtautību vidusskolu pārstāvji, Daugavpils 3.vidusskolas direktors Vitālijs Azarevičs, kā arī sabiedrības pārstāvji.

Nozares vadības viedoklis, risinājumi – LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, viņas viedoklis par šo jautājumu. Kā notiek pāreja uz izglītības apguvi valsts valodā mazākumtautību skolās? Kāda ir reālā situācija mazākumtautību skolās Latgalē, vai ir problēmas pārejā uz valsts valodu? Kas ir paveikts, lai noskaidrotu situāciju Latgales skolās valsts valodas un valsts vēstures apguves jautājumos, kādi rezultāti tiek prognozēti, kā tiks analizēti pārejas uz valsts valodu mazākumtautības skolās rezultāti?

Raidījums skatāms svētdien, 3. novembrī, plkst. 16.00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22.30 un piektdienā plkst. 11.30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 5. novembrī, plkst. 18.30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupys Biļdis www.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)

#SIF_MAF2019

Projekta vadītāja Ineta Atpile-Jugane

bildis@inbox.lv

Saite uz 7. raidījumu: https://www.youtube.com/watch?v=JzAQD5CqcIE