Raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” 4. raidījums

Austrumu pierobežas informatīvā telpa

Austrumu pierobežas informatīvā telpa, dzīvojot Eiropā pie Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežas, atšķiras no informatīvās telpas citviet Latvijā. Daudzviet Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kanālus, kuros informē par notikumiem Latvijā, Latgalē, nevar uztvert, turklāt bez maksas redzama tikai LTV1 un LTV7, dzirdams Latvijas Radio 4, atsevišķos apvidos vēl citas programmas, savukārt no Baltkrievijas un Krievijas raidošo mediju piedāvājums ir plašs un uztveršana atbilstošā kvalitātē. Turklāt televīzijas un radio raidījumu skatīšanās un klausīšanās paradumi bieži vien ir stiprāki par vēlēšanos iepazīties ar jaunu saturu, turklāt valsts valodā.

Raidījumā robežjautājumi tēmas atklāsmei: Kāda ir informatīvās telpas un tās iespēju nozīme cilvēka dzīvē Latgales austrumu pierobežā? Vai informatīvās telpas atšķirība ir problēma? Kas to rada un nosaka? Kā tiek stiprināta Latvijas austrumu pierobežas telpa? Vai tiek novērota citu valstu propaganda un ietekme uz Latgales un Latvijas kultūrpolitikas procesiem? Ko dos jaunu telekomunikāciju torņu būvēšana un LTV programmu skatīšanās, klausīšanās nodrošināšana?

Aktuālā jautājuma iztirzājumā arī par divu telekomunikāciju torņu būvniecību austrumu pierobežas telpā (Viļakas novads un Skaistas pagasts), kuru būvniecībā tiks ieguldīti ievērojami līdzekļi, lai pierobežas informatīvā telpa būtu piepildīta ar Latvijas mediju saturu. Jaunie telekomunikāciju torņi iecerēti kā informatīvās telpas kvalitatīvs nodrošinājums un mediju satura dažādošana, piedāvājuma paplašināšana ar Latvijas mediju radīto saturu.

Viedokļus un risinājumus tēmas atklāsmē paudīs žurnālists Juris Saukāns, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente, Dr.sc.comm., Mg.philol. Sandra Murinska, Latgales elektronisko mediju programmas autors un bijušais NEPLP loceklis Dainis Mjartāns, Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš, “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC ) valdes loceklis Ģirts Ozols, Biznesa augstskolas prorektors, Dr.sc.comm. Ainars Dimants.

Raidījums skatāms svētdien, 13. oktobrī, plkst. 16.00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22.30 un piektdienā plkst. 11.30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 15. oktobrī plkst. 18.30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupys Biļdis www.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu.  Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji – Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)

#SIF_MAF2019

Projekta vadītāja Ineta Atpile-Jugane

bildis@inbox.lv