Raidījums “Laika leigučuos” - devītā sērija

“Laika Leigučuos” 9. raidījums

 

            Latgaliešu kultūras un garīgā darbinieka, valstsvīra Franča Trasuna piemiņa tiek saglabāta gadu gaitā, 90-tajos gados pieminot viņa devumu Rīgā, mūsdienās – īpaši pēdējos gados, kad runājam par Latgales kongresu 1917. gadā gan Latgalē, gan visā Latvijā. Liela nozīme ir Fr. Trasuna muzeja “Kolnasāta”darbībai un rīkotajām aktivitātēm, dzimtas tikšanās reižu organizēšanai mūsdienās. Par dzimtas tikšanās tradīcijām pastāstīsim šajā raidījumā.

Kā Latgalei nozīmīgu personību iepazīsim 90-to gadu žurnālisti Latgalē Valdu Madalāni, kura atceras darbu laikrakstā “Mōras Zeme”, radio “Brīvā Eiropa”, kas jaunam cilvēkam bija liela uzdrošināšanās, izaicinājums un atbildība.

Latgales kultūrtelpas aktualitāšu sadaļā – turpināsim ieskatu 6. novembrī notikušajā pirmajā 13. Saeimas sēdē, atspoguļosim no Latgales vēlēšanu apgabala ievēlēto deputātu Mārtiņa Bondara (Attīstībai/ Par!) un Janīnas Kursītes (KPV LV) viedokli par iecerēm, ko viņi vēlas paveikt Latgales reģiona attīstībai.

Raidījums skatāms 5. decembrī plkst. 19.00 “Dautkom TV”, 6. decembrī plkst. 17.30 “Re: TV”, kā arī no 6. decembra sadarbības partneru www.lakuga.lv, www.lpr.gov.lv, www.grani.lv, www.rezekneszinas.lv, www.vieteja.lv, www.daugavpilszinas.lv internetvietnēs un Latgolys entuziastu grupys Biļdis sociālo tīklu profilā.

Raidījuma “Laika Leigučuos” radioversija būs dzirdama radio 5. decembrī

plkst. 19.00 ar atkārtojumu 9. decembrī plkst 16.00.

Raidījums tapis ar VRAA mērķprogrammas “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” apakšprogrammas “Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā” atbalstu.

 

Raidījuma veidotāji – Latgolys entuziastu grupa Biļdis

https://mail.inbox.lv/view?msgmailbox=INBOX&index=40941&array_index=1&id=2&part_id=2&actionID=view_attach&f=Valda+Madalane_gat.png&thumb=0&cache=d32188bd4a4d93447a2c6a0e29af8803

Foto –Valda Madalāne no Biļdis arhīva

 

Saite uz 9.raidījumu: https://www.youtube.com/watch?v=lgc8IwvUj0g