Jauns raidījums “Laika leigučuos”

No 10. oktobra trešdienās plkst. 19.00 „Dautkom TV” un no 11. oktobra ceturtdienās plkst. 17.30 „Re:TV” kanālā būs skatāms jauns, unikāls raidījums latgaliešu valodā, ko veido „Latgolys entuziastu grupa Biļdis” – “Laika leigučuos” (latv. laika šūpolēs). Tajā tiks vēstīts par Latgali – sākot no Latvijas neatkarīgas atgūšanas līdz pat mūsdienām, analizējot un salīdzinot vēsturiskajos videomateriālos attēloto ar situāciju šodien, veidojot Latgales spilgtāko personību portretus kultūrā un politikā, ieskatoties Latgales kultūrtelpas aktualitātēs. Raidījums veidots par godu Latvijas valsts simtgadei, stiprinot piederību Latvijas valstij un ceļot latgalisko pašapziņu.

Raidījumu veidos trīs rubrikas – “Viesturis olūtā”, “Latgolai nūzeimeiga personeiba” un “Latgolys kulturtelpys aktualitatis”.

Projekta sadarbības partneri – biedrība “Latgolys Studentu centrs”, kā mājaslapā www.lakuga.lv tiks izvietots raidījums, SIA “Vietējā”, kurā būs lasāms par katra raidījuma tematiku, radio “Ef- Ei”, kur skanēs raidījuma “Laika leigučuos” radioversija.

Pirmajā raidījumā stāstīsim par Latvijas Republikas robežas attīstību kopš 90. Gadiem – Grebņevas robežkontroles punktā – toreiz un tagad, ciemosimies pie ilggadējā sabiedriskā un kultūras darbinieka Pētera Keiša, diskutēsim par 2017. gadā Latgales kongresa simtgadē pieņemto rezolūciju, informē Raidījuma veidotāji „Latgolys entuziastu grupa Biļdis”.

Raidījums tapis ar VRAA mērķprogrammas “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” apakšprogrammas  “Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā” atbalstu.

https://www.youtube.com/watch?v=_77F61nqXf4&feature=youtu.be

Grebņevas robežkontroles punkts

Voldemārs Ivdris komentē sižetu

Top sižets - Tenis Bikovskis un Sergejs Čakāns