03_Ar kādām emocijām gaidāt jauno apkures sezonu?

– Neko labu negaidu, atkal būs jāskaita santīmi, jo rēķini ir lieli. Pagaidām apkure vēl nav pieslēgta, bet jūtam, ka to jau vajag. Labi, ka mūsu mājā nav milzīgu parādu, jo, saka, tādiem pieslēgšot pēdējiem. Saprotama rīcība, bet no otras puses – žēl to cilvēku, kuri godprātīgi maksā, bet viņiem jācieš. Kaut kāds apburtais loks – no gada gadā.

Ludmila
,
no Rēzeknes

– Uz brīnumiem neceru, bet zinu, ka šogad būs siltāk un zināsim, par ko maksājam, jo mūsu māja ir to vidū, kur veikta siltināšana. Tas, manuprāt, bija pareizs lēmums, jo visās pilsētās mājas ir vecas un siltuma zudumi milzīgi. Tāpat kā privātmāju saimniekiem, arī daudzdzīvokļu māju iemītniekiem pašiem jārūpējas par savu mitekli. Neviens cits to nedarīs.

Jeļena
,
no Rēzeknes

– Visu mūžu dzīvojām dzīvoklī, tagad mums pieder puse privātmājas. Mums, pensionāriem, tā ir īsta laime. Atliek tikai sagādāt malku, šajā ziņā liela palīdzība ir pašvaldības pabalsts, jo esam atsevišķi dzīvojoši pensionāri. Tā ka – lielo rēķinu saņemšana mums ir pagātne.

Anna
,
no Rēzeknes

– Ja godīgi, tad jau mazliet sāku raizēties par to, cik barga būs ziema un līdz ar to – augsts rēķins par apkuri. Tā kā dzīvokli īrēju kopā ar divām kursa biedrenēm, tad naudu rēķinu apmaksai dalām uz trim cilvēkiem. Sanāk, protams, mazāk maksāt, nekā, ja es viena pati īrētu dzīvokli. Tomēr – ja esi students, kuram nav regulāru ienākumu, tad šie apkures sezonas mēneši ir vieni no grūtākajiem...

Laura
,
studente no Balviem

- Ļoti gaidu apkures sezonas sākšanos. No vienas puses ar pozitīvām emocijām, jo beidzot telpās būs silti, tomēr nedaudz baida arī apkārt dzirdamā informācija par iespējamo cenu kāpumu. Būtu ļoti labi, ja cenas tomēr nepaaugstinātos, jo jau tā liela daļa ģimenes budžeta aiziet tieši šī komunālā pakalpojuma apmaksāšanai.

Solvita
,
no Ludzas, šobrīd bezdarbniece

- Apkures pieslēgšanu gaidu ar nepacietību, jo esmu siltuma un svaiga gaisa cienītāja – patīk vēdināt istabas, bet gribas, lai tās pēc tam arī būtu siltas. Par rēķinu maksāšanu nesatraucos, jo tas ir vīra pārziņā.

Ilze
,
biroja administratore Rēzeknē

- Lauku mājai malka sagādāta jau laicīgi, par to parūpējas brālis.
Paši dzīvojam dzīvoklī, ir kopīga katlumāja, un šonedēļ iedzīvotāju sapulcē nolēmām, ka ar pirmdienu sāksim kurināt – beidzot mums būs silti! Par to ir patiess prieks, jo ir jau apnicis tuntulēties un meitiņu segt ar nezin cik segām.
Aukstais laiks pienāca tik ātri, ka pat īsti nesanāca izbaudīt vasaru. Emocijas ir divējādas – no vienas puses prieks, ka istabās būs silti un omulīgi, bet no otras puses – tas nozīmē, ka ziema tūlīt būs klāt, bet salu nemaz negribas.
Lai gan – mums patiesībā būtu jāpriecājas par to dažādību, ko piedāvā Latvijas daba un klimats.

Mārīte
,
bibliotēkas vadītāja Viļakas novadā

- Šogad apkures sezonu gaidu ar nepacietību, jo ārā jau ir auksti. Tajā pašā laikā ar bažām gaidīšu pirmos apkures rēķinus, jo nezinu, par cik būs jāsamazina personīgie tēriņi, vai arī, kas paliks pašiem pāri pēc rēķinu nomaksas. Priecājos, ka mums nav iekrājušies parādi par apkuri.

Laila
,
mājsaimniece no Līvānu novada

- Šonedēļ apkures sezonu tiešām jau sāku gaidīt, jo dzīvoklī arvien pārliecinošāk iezogas drēgnums. Vienīgā baža par rēķiniem, kuri tiks saņemti pēc apkures sezonas sākšanās. Tas vienmēr ir sarežģīts laiks manam ģimenes budžetam. Taču esmu optimiste un arī uz šīm lietām mēģinu skatīties pozitīvi.

Dace
,
pārdevēja no Preiļu novada

Latvijas pāreja uz eiro vismaz tuvākajā laikā ir saistīta ar daudzām neskaidrībām un riskiem gan eirozonā, gan ES. Taču saprātīgāk būtu to atlikt un skatīt atkārtoti, kad ārējā ES situācija kļūs stipri noteiktāka un prognozējamāka.

Anna,
,
pensionāre no Kārsavas novada