15 Vai esat jau izlēmis par ko balsot 1. jūnija pašvaldību vēlēšanās? Ja jā, kas ietekmēja Jūsu izvēli (partijas programma, kandidātu personības vai kas cits)?

– Šoreiz Rēzeknes pilsētā vēlēšanās ir 11 saraksti. Par ko balsošu, vēl nezinu, jo ļoti miglaini viss. Daļēji piekrītu tam, ka četri gadi ir par maz, lai politikā sevi parādītu. Būtu jādod iespēja tā riktīgi izpausties, lai var pa īstam pateikt – to tieši VIŅI izdarīja nepareizi. Citādi – viena vara pabeidz citas iesākto un pašai nav bijis laika ne ziepes savārīt, ne varoņdarbus pastrādāt.

Georgijs
,
no Rēzeknes

– Man liekas, ka mūsu novadā ir salīdzinoša kārtība, tāpēc balsošu par tiem, kas pašlaik pie varas. Cilvēkiem jau daudz nevajag – lai uzklausa, saprot, palīdz. To esmu sajutusi un man ar to pietiek, jo būtībā jau – ne pie vienas varas dzīve pēkšņi nevar kļūt ideāla. Problēma ir valsts augšā, pašvaldības ir tikai kauliņi lielajā cirka spēlē.

Marina
,
no Rēzeknes novada:

– Ziniet, taisnība, ka jāspriež pēc darbiem, ne vārdiem. Manu izvēli ietekmēja viena manis iepriekš cienīta kandidāta uzvedība, ka izskrēja cauri pagastam vēja spārniem un tikai kaimiņienei esot garāmskrienot pateikts: „Pasaki tikai Marutai, lai lūdzu, lūdzu, nobalso par mani! Nav laika iebraukt, jāskrien!” Nu tas man noteica visu! Skrienot pēc varas, tiek aizmirsts viss cilvēciskais un par tādu cilvēku nekad nebalsošu. Tā ka – mums visiem jādomā līdzi tam, ko sakām, darām, it īpaši tiem, kas tiecas uz politiku.

Maruta
,
no Rēzeknes novada

– Ja godīgi, tad vēl neesmu izlēmis, par ko balsošu. Iespējams, pāris dienas pirms vēlēšanām saņemšos un izlasīšu partiju programmu aprakstus. Bet stipri šaubos, vai tie man ļoti palīdzēs izdarīt pareizo izvēli...

Jānis,
,
students no Balviem:

– Jā, var teikt, ka esmu savu izvēli izdarījusi. Nē, manu lēmumu neietekmēja partijā esošās kandidātu personības, bet gan tas, kas jau ir ticis paveikts un ko tiek plānots darīt. Ģimenē pārrunājām šo tēmu un nolēmām, kurai partijai varētu atdot savas balsis.

Santa,
,
pārdevēja no Balvu novada:

– Jā, esmu jau izlēmusi par ko balsošu. Man nebija grūti izdarīt izvēli par ko balsot, jo es šajā situācijā rīkojos pēc tāda principa – skatos pēc kandidāta padarītajiem darbiem, ne pēc tā, ko var solīt tikai vārdos. Parasti jau visi labie solījumi arī beidzas pēc vēlēšanām. Es tomēr uzskatu, ja gribam ko mainīt, ar vārdiem vien nepietiks.

Marta,
,
mājsaimniece no Preiļu novada

– No Kārsavas novadā pieteiktajiem partiju sarakstiem konkrētāk esmu iepazinies pagaidām ar vienu no sarakstiem. Balsošu, protams, par sarakstu, kura vadībā atrodas kārsavietis, kaut gan ideali būtu, ja vēlētājs varētu balsot par atsevišķām kandidatūrām no katra saraksta. Uzskatu, ka darbam pašvaldībā jāizvēlas dzīvesgudrs, izglītots un pieredzes bagāts cilvēks. Man patīk jaunu cilvēku šobrīd iegūtā bagātā zināšanu bagāža, bet priekšroku tomēr došu pieredzei.

Nikolajs,
,
pašnodarbināta persona no Kārsavas novada:

– Kopumā vēl neesmu iepazinusies ar visiem vēlēšanām iesniegtajiem partiju sarakstiem un necenšos to darīt. Mani pilnībā apmiera mūsu esošo deputātu darbs un domāju balsot par to sarakstu, kur atradīšu visvairāk jau pazīstamo deputātu uzvārdus.

Ludmila,
,
bezdarbniece no Ludzas novada: