11_Vai esat apmierināts ar sabiedriskā transporta kustību Jūsu novadā?

- Dzīvoju diezgan tuvu novada centram, apmēram 8 kilometrus no pilsētas. Pašam ir automašīna, bet bieži izmantoju arī sabiedrisko transportu. Braucot ar autobusu ir jārēķinās, ka vajadzēs laikus ierasties autoostā, lai nenokavētu. Protams, braucot ar autobusu ir zināmas neērtības – it sevišķi, ja esi pilsētā iepircies, un smagais iepirkumu tīkls jānes vēl trīs kilometrus līdz mājām. Tā kā braucu arī pats ar automašīnu, tad reizēs, kad izmantoju sabiedrisko transportu, rēķinos ar to, cikos būs nākošais autobuss. Galvenais, laikus jāsaplāno darīšanas pilsētā. Zinu cilvēkus, kas tiešām pavada vairākas stundas autoostā līdz pienāks viņu autobuss.

Jāzeps,
,
pensionārs no Preiļu novada

- Agrāk, kad bija savs auto, sabiedriskā transporta trūkumu neizjutu. Tagad ir jāgaida stundām, lai tiktu uz tuvējo pilsētu. Autobusi ir veci, bijis pat tā, ka pusceļā kaut kas salūzt, un tad atliek vien lūgt Dievu, lai šoferim izdotos salabot”.

Ģirts Auziņš
,

- Mana mamma autobusu izmanto, lai tiktu uz darbavietu, māsa uz augstskolu, es uz mājām. Lauku iedzīvotāji brauc uz pilsētu iepirkties, jo lielajos pilsētas veikalos ir lētāks piedāvājums. Taču bieži vien tikt no pilsētas uz savām lauku mājām ir gandrīz vai neiespējamā misija, jo dienā kursē tikai viens autobuss”.

Ineta Svarinska
,
Indrā

- Satiksme ir normāla, nav tā, ka visu laiku iet autobusi, bet aizbraukt uz Rēzekni un atpakaļ var. Problēmas ar transportu jau ir dziļākos ciemos. Uzskatu, ka mūsu novadā ar transportu viss ir kārtībā. Arī skolēnu autobusi atrisina daudzas problēmas, tā ka sūdzēties nevaru.

Veneranda
,
no Sakstagala pagasta

- Tā ir vissāpīgākā mūsu novada pierobežas iedzīvotāju problēma. Lai nokļūtu pilsētā, jau no agra rīta plkst. 6.30 mums ir jābūt uz ceļa, bet ja kādam saimniecībā mājās darbi darāmi, tad jāceļas vēl agrāk. Un pats šausmīgākais ir fakts, ka lai aizbrauktu mājās, autobuss jāgaida visu dienu, bezmērķīgi vazājoties pa pilsētu līdz plkst. 15. Mēs jau esam informēti, ka tāds ir lēmums, jo nav pasažieru, kas brauc un reisi neatmaksājas. Bet, jāuzdod pretjautājums, kāpēc apvienojoties novados tika solīts, ka iedzīvotāji tiks nodrošināti ar nepieciešamo infrastruktūru. Realitātē viss ir gaužām bēdīgi.

Anna,
,
pensionāre no Kārsavas novada