10_Cik lielā mērā Jūs ietekmēs OIK pieaugums? Kādi varētu būt risinājumi?

- OIK apmēru palielināšanās manu uzņēmumu ietekmēs ļoti lielā mērā, jo šobrīd elektrības patēriņš mēnesī ir ļoti liels – bez elektrības nevaram izdarīt neko – ne mēslus izpumpēt, ne govis izslaukt. Fermā šobrīd ir 250 govis.
Risinājuma, manuprāt, īsti nav, jo viss šis pasākums tika saskaņots ar valdību un ir tās apstiprināts. Protams, tas nav pareizi, manuprāt, valstij vajadzēja meklēt citus veidus, kā atbalstīt neefektīvo nozari, nevis veidojot dubultu elektrības tarifu un liekot uzņēmējiem risināt un apmaksāt valsts problēmas.

Viktors Kalāns,
,
SIA „Kļavas – V”, Līksnas pagasts:

- Domāju, nekas labs nav gaidāms, ja OIK paaugstinās, jo uzņēmuma darba procesā bez elektrības neiztikt. Tiesa, jāskatās, par cik procentiem pieaugs rēķini, ja paaugstinājums būs līdz 10% vēl varēs iztikt, ja vairāk, tad gan būs grūti.
Manuprāt, OIK ieviešana nebija prāta darbs un, ja vien būtu iespējams, to vajadzētu atcelt, citādi šobrīd fiziskās personas maksā daudz mazāk nekā juridiskās personas, un būtībā veidojas absurda situācija – jo vairāk tērē, jo vairāk jāmaksā.

Ēvalds Vibornais,
,
SIA “Everss V” Riebiņu novadā:

- Mazajā biznesā esmu jau 5 gadus un pietiek grūtību, lai noturētos tirgū. Vēl neesmu iedziļinājies, bet tas OIK palielinājums ir kaut kāds kārtējais samudžinājums, kurā iesaistīti lielie elektroenerģijas, siltuma ražotāji un valsts. Skaidrs, ka cietīs tie, kas ir tālu no lēmējvaras. Saprotu tikai to, ka tas ir tikai sākums. Pat grūti iedomāties, kas būs, kad ieviesīs eiro. Šobrīd tiek gatavota augsne, lai nākamgad cenas celtu vēl krasāk, to pamatojot ar likumīgiem vārdiem.

Andrejs,
,
logus tirgojošas firmas īpašnieks no Rēzeknes:

- Nu mūsu firmu tas skars tiešā nozīmē, jo mūsu darbā elektroenerģijas patēriņš ir milzīgs. Ko es varu ieteikt? Beigt karot pret Krieviju, veidot ar šo lielo kaimiņvalsti normālas attiecības, tad būtu citas cenas gan gāzei, gan benzīnam un citiem resursiem, kuru Latvijā nekad nav bijis. Bet tā kā esam Eiropas Savienības pavadā, tad nekādi ieteikumi nepalīdzēs.

Edgars,
,
būvniecības firmas pārstāvis no Rēzeknes novada: