08_Kādi pasākumi, Jūsuprāt, sekmētu cilvēku reemigrāciju Latvijā?

Cilvēku atgriešanos Latvijā veicinātu stabila darba vieta ar atbilstošu atalgojumu un izaugsmes iespējām, kā arī sociālo garantiju apmēri, kas atbilst vidējiem standartiem Eiropas Savienībā. Pagaidām neizskatās, ka šajā ziņā kaut kas mainītos uz labo pusi. Taču gribas cerēt, ka valdība tomēr sapratīs un mēģinās izlīdzināt šo atalgojuma un garantiju starpību starp Latviju un vidējo ES līmeni.

Diāna Vanaga
,
no Krāslavas pagasta

Lai cilvēki gribētu atgriezties, jābūt sakārtotai, viegli izprotamai un nekorumpētai politiskajai sistēmai, pieejamākai izglītībai, tāpat būtu jārīko dažādi
adaptācijas kursi, jo kamēr cilvēki ir ārzemēs, Latvijā daudzas lietas mainās. Viņi par to būtu jāinformē, lai pēc tam viņiem atkal būtu vieglāk iekļauties sabiedrībā.

Juta Dombrovska
,
no Krāslavas

Tie mani paziņas, kuriem ir ārzemēs pastāvīgs darbs, Latvijā neplāno atgriezties. Arī es saprotu, ka cilvēka cienīgas pensijas Latvijā mums nebūs, tādēļ, domājot par savu nākotni, jāceļ svešas valsts ekonomika. Kaut ko dzirdēju par atgriešanās pabalstiem. Murgs, ja ņemt vērā, ka ap 450 000 Latvijas pensionāru dzīvo zem iztikas minimuma.

Oskars
,
no Rēzeknes

Es neticu, ka ar runāšanu un plāniem valstij izdosies atgriezt latviešus no ārzemēm. Latvijā vispirms jāsakārto sociālā sistēma, jātiek galā gan ar pabalstu saņēmējiem, gan cilvēkiem, kas strādā, bet lielu daļu algas atdod nodokļos un baro sliņķus. Ja te sāktu kārtot atalgojuma un sociālo garantiju sistēmu, tad daudzi aizbraucēji pat bez pierunāšanas atgrieztos.

Lilija
,
no Rēzeknes

Mūsu valsts vadībai noteikti ir izdevīgi tas, ka cilvēki slīgst nabadzībā vai aizbrauc. Cenas visam ceļas astronomiskā ātrumā un tie minimālās algas 200 lati jau sen neko neizsaka. Joprojām figurē aplokšņu algas, un tā aiziet garām pensijas fondam liela daļa līdzekļu. Vismaz Ls 300 minimālā alga varbūt uz laiku atturētu daļu iedzīvotāju no emigrācijas.

Oļegs
,
no Rēzeknes novada

Cilvēki brauc prom, lai viņiem būtu ilgtermiņā darbs, lai viņi būtu ilgtermiņā finansiāli nodrošināti, lai varētu nodrošināt savu ģimeni, sevi. Mēs jau dzīvojam šodien, tagad un šobrīd. Mums vajag šodien ēst un šodien strādāt, un šodien dzīvot, nevis dzīvot pēc tukša plāna.

Inga,
,
četrus gadus dzīvo Berlīnē

Cilvēku atgriešanos Latvijā veicinātu stabila darba
vieta ar atbilstošu atalgojumu un izaugsmes iespējām, kā arī sociālo garantiju apmēri, kas atbilst vidējiem standartiem Eiropas Savienībā. Gribas cerēt, ka valdība tomēr sapratīs un mēģinās izlīdzināt šo atalgojuma un garantiju starpību starp Latviju un vidējo ES līmeni.

Diāna Vanaga
,
no Krāslavas pagasta «Pastariem»

Jābūt sakārtotai, viegli izprotamai un nekorumpētai politiskajai sistēmai, pieejamākai izglītībai, tāpat būtu jārīko dažādi adaptācijas kursi, jo kamēr cilvēki ir ārzemēs, Latvijā daudzas lietas mainās. Viņi par to būtu jāinformē.

Juta Dombrovska
,
no Krāslavas

Kur tie ieradušies tūkstoši strādās? Kamēr nebūs sakārtota valsts ekonomiskā situācija, nodrošinātas darba vietas un konkurētspējigs atalgojums, kā arī sociālās garantijas, šis reemigrācijas plāns tā arī paliks uz papīra.

Juris,
,
bezdarbnieks no Ludzas novada

To varētu nosaukt par diskrimināciju. Lai varētu uzsākt normālu dzīvi tepat Latvijā, valdība rosina sākumā aizbraukt prom?

Aleksandra,
,
pensionāre no Kārsavas novada