07_Kādi ir Jūsu pārbaudīti un efektīvi līdzekļi gripas profilaksē un ārstēšanā?

Šos līdzekļus droši vien zina katrs no mums, cita runa, vai un cik laicīgi tos lieto. Tie, protams, ir ķiploki, medus, dzērvenes. Bet es kā lielisku līdzekli vēl nosauktu ingvera sakni. Ingveru sarīvē, pieliek 1 šķēlīti citrona, medu, šo maisījumu patur un, liekot nelielās devās, dzer kā siltu tēju (ne karstu, jo ap 40 grādiem medus zaudē savas ārstnieciskās īpašības). Tā ir no Austrumiem atnākusi recepte, bet, manuprāt, ir vienkārši lieliska imunitātes stiprināšanai.

Diāna Gavare–Karpova,
,
SIA „Rēzeknes slimnīca” valdes locekle

Profilaksei iesaku piekopt veselīgu dzīvesveidu, lietot vitamīnus, īpaši C vitamīnu, ēst ķiplokus un nepieciešamības gadījumā vērsties pie ārsta – vislabāk to izsaucot mājas vizītē.

Vadims Krimans,
,
SIA „Līvānu slimnīca” valdes priekšsēdētājs

Profilaksei J. Anspoks iesaka tradicionālas metodes – ēst ķiplokus un sīpolus – pietikšot ar zirņa vai divu zirņu lieluma gabaliņu dienā –, vēdināt telpas un ik dienu pastaigāties svaigā gaisā. Pie ārsta jāvēršas nekavējoties – tiklīdz parādījušies pirmie slimības simptomi, negaidot rītu vai simptomu mazināšanos.

Jānis Anspoks,
,
SIA „Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētājs

Vasara ir labākais laiks, lai parūpētos par savu veselību. Var ēst svaigus dārzeņus, ogas, tādējādi uzņemot vitamīnus ziemai, peldēties, doties garās vakara pastaigās, braukt ar riteni, strādāt dārzā. Arī pati to visu ievēroju. Priekšroku dodu peldēšanai, riteņbraukšanai un pastaigām, jo vingrošanai esmu par slinku. Ziemā, kad daba cilvēkam „nenāk” pretī, dodos ar māsīcām vizināties no kalna vai uz mežu slēpot. Tāpat cenšos lietot pēc iespējas mazāk cukura un dienā izdzert vismaz litru ūdens. Vislabākā recepte veselības nostiprināšanai ir svaigs gaiss, laba atpūta, pozitīvas emocijas. Taču, ja skārusi tāda nopietna kaite kā gripa, nevar iztikt bez ārsta apmeklējuma un nopietnas dakterēšanās.

Inga Lesniece
,
no Krāslavas

Visu gadu lietoju medu, ēdu sīpolus, ķiplokus. Daudz uzturā lietoju dārzeņus, augļus, kas sniedz vajadzīgo vitamīnu devu. Dzeru tējas, ko pati esmu vasarā lasījusi. Man garšo piparmētru, liepziedu tējas. Savu veselību stiprinu, pateicoties daudzveidīgajām dabas veltēm. Neuzskatu, ka vajadzētu stiprināt savu imūnsistēmu ar dažādiem preparātiem, ko piedāvā aptiekas, kā, piemēram, dažādi vitamīni u.tml. Liela nozīme ir tam, lai būtu veselīgs dzīvesveids, tādēļ arī ir labi, ja cilvēks nodarbojas ar sportu.

Antra,
,
studente no Balvu novada

Nevaru teikt, ka visu gadu stiprinu imūnsistēmu, bet cenšos izvairīties no visām tām e-vielām. Bet jau rudenī sāku tējas vietā dzert dzērveņūdeni, ēdu daudz burkānu, tie ir vissulīgākie rudenī. Bet ziemā – ejot ārā, smērēju degunu, par ļoti efektīvu uzskatu Latvijā ražoto Lorozīvu. Tad vēl padomju laika zvaigznīti, ticu, ka tā tiešām ir efektīva. Dzeru zāļu tējas, īpaši ceļmallapu un liepziedu. Ja iesāpas auss, nebaidos likt istabas augu ģerāniju. Visas zāles ir mums apkārt.

Klavdija,
,
pensionāre no Rēzeknes novada

Ja jānosauc produkti, tad ķiploki, medus, citrons, liepziedi, dzērvenes, avenes. Ja lietas: siltas zeķes, izvēdinātas telpas, pārgrieztu ķiploku virtenes istabā. Gripas laikā cenšos retāk iet uz veikaliem, braukt autobusā. Bet profilaksei vairāk ēdu citrusaugļus, dzeru vitamīnus. Esmu homeopātisko zāļu piekritēja. Kad biju stāvoklī, daktere ieteica un kopš tā laika visu laiku lietoju, jo tās vismaz man palīdz gan profilaksei, gan ārstēšanai.

Svetlana
,
no Rēzeknes